Hubert Papaj Prezes Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. zaprasza do udziału w 20. Wystawie Produktów Regionalnych „Wyprodukowano pod Śnieżką”.

28.08.2022, w godz. 10:00 – 18:00, Plac przy Galerii Sudeckiej, Aleja Jana Pawła II 51, Jelenia Góra

DLA ODWIEDZAJĄCYCH WYSTAWĘ

Podczas jednodniowej, plenerowej 20. Wystawy Produktów Regionalnych „Wyprodukowano pod Śnieżką” odbędzie się:

  • Prezentacja i sprzedaż rzemiosła transgranicznego regionu i rękodzieła (np. produkty: szklarskie, biżuteryjne, odzieżowe, dziewiarskie, kosmetyki naturalne, ceramika, tekstylia, wyroby z drewna i inne wyroby rękodzielnicze,
  • Prezentacja i sprzedaż regionalnych spożywczych produkty (sery, wędliny, przetwory, nalewki, zioła, miody, i inne…) Dzięki prezentacjom odwiedzający zapoznają się z tradycyjnymi rzemiosłami pogranicza, które dziś już przestały istnieć albo które istnieją w bardzo ograniczonym stopniu i nie są łatwe do zobaczenia.
  • Pokazy tradycyjnego rzemiosła.
  • Warsztaty rękodzielnicze.
  • Animacje dla dzieci.
  • Występy regionalnych zespołów muzycznych z Polski i z Czech.
  • Amatorskie pokazy artystyczne (taneczne, wokalne i inne…)
  • Podczas 20. Wystawy dla wystawców, którzy się zgłoszą, zostanie przeprowadzony konkurs na „Karkonoski Produkt Spożywczy” i „Najciekawszy produkt Regionalny”, jego zwieńczeniem jest przyznanie statuetek „Jelonka Karkonoskiego”.

DLA WYSTAWCÓW

Do udziału w tym wydarzeniu zapraszamy w szczególności regionalnych producentów: wędlin, sera, pieczywa, przetworów warzywnych, owocowych, produktów zielarskich, miodów, browarów i innych produktów spożywczych, a także rękodzielników i rzemieślników, producentów tradycyjnych oraz oryginalnych produktów.

Zapraszamy wszystkich, którzy pracą swoich rąk tworzą arcydzieła smaku i sztuki, by wzięli udział w 20. Wystawie Produktów Regionalnych „Wyprodukowano pod Śnieżką”.

Zachęcamy do zdobywania znanej w regionie marki, jaką jest przyznanie statuetki „Jelonka Karkonoskiego”.

Patronat honorowy nad festiwalem objął Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski.

Organizator zapewnia:

  • bezpłatną powierzchnię handlowo-wystawową – bez zabudowy, z możliwością sprzedaży promocyjnej i degustacji,
  • promocję imprezy w regionalnych mediach.

W gestii wystawcy pozostaje: aranżacja stoiska, estetyczna i wpisująca się w charakter wystawy, wyposażenie oraz obsługa stoiska wystawienniczego w wyznaczonych godzinach.

Zapisy wystawców odbywają się poprzez formularz zgłoszeniowy, który znajduje się na stronie forumsystem.eu.

Szczegółowe informacje o festiwalu znajdują się na stronie https://karr.pl/wyprodukowano-pod-sniezka-2022/

 

Projekt „Bliżej tradycji, bliżej siebie” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu współpracy  Interreg V-A Republika Czeska – Polska 2014 – 2020.