Ruszył Weryfikator Innowacji, program dostępny w ramach projektu SEKTOR INNOWACJI, dzięki któremu przedsiębiorcy, naukowcy, studenci i wynalazcy rozwijający różnego typu innowacje, mogą skorzystać z bezpłatnych porad ekspertów, którzy wiedzą, jak wspierać rozwój biznesu.

Skorzystaj z Weryfikatora innowacji!

Na portalu www.sektorinnowacji.pl, który został stworzony przez Wrocławski Park Technologiczny, działa WERYFIKATOR INNOWACJI. Jest to bezpłatne narzędzie, w ramach którego eksperci z WPT, największego w Polsce parku technologicznego, będą udzielać porad zainteresowanym innowatorom, przedsiębiorcom czy naukowcom, dotyczących m.in. tego, jak rozwijać ich pomysły np. jakie kroki podjąć, by pomysł na innowację zmienić w biznesplan, jak wprowadzić firmę na kolejny etap rozwoju, jak skomercjalizować projekt R&D, czy pozyskać dofinansowanie na rozwój innowacji. Odbywa się to na zasadach pełnej poufności.

Aby skorzystać ze wsparcia należy wypełnić specjalną ankietę, w której można podać tyle informacji, ile uznasz za stosowne – każda z nich ma poufny charakter. Dzięki wypełnieniu ankiety uzyskuje się bezpłatną biznesową poradę od eksperta Wrocławskiego Parku Technologicznego, który wskaże np. jakie kroki podjąć, by pomysł na innowację zmienić w biznesplan, jak wprowadzić firmę na kolejny etap rozwoju, jak skomercjalizować projekt R&D, czy pozyskać dofinansowanie na rozwój innowacji.

Baza wiedzy innowatora

W ramach SEKTORA INNOWACJI dostępne są również inne narzędzia realnie wspierające innowatorów, a portal sektorinnowacji.pl stanowi również dawkę wiedzy na temat rozwoju innowacyjnego biznesu. Stale rozbudowywana jest na nim BAZA WIEDZY INNOWATORA, w której opisywane są kwestie ważne dla przedsiębiorców. Można dzięki niej skorzystać z wiedzy na temat zakładania i prowadzenia innowacyjnego biznesu! W artykułach, które zostały przygotowane przez ekspertów z Wrocławskiego Parku Technologicznego oraz partnerów projektu, można znaleźć informacje o tym, jak rozwijać własny biznes, projekty R&D, komercjalizować innowacje, ale też pozyskiwać dofinansowania z różnych źródeł.

Czym jest Sektor Innowacji?

SEKTOR INNOWACJI to przestrzeń, dedykowana innowacjom, wymianie kontaktów, przepływowi know-how oraz rozwojowi współpracy między biznesem a środowiskiem naukowym. W ramach projektu działa portal www.sektorinnowacji.pl, na którym dostępne są praktyczne narzędzia dla innowatorów takie jak: Giełda Innowacji, Weryfikator Innowatora czy Baza wiedzy Innowatora.

Projekt powstał z inicjatywy Wrocławskiego Parku Technologicznego, pod patronatem honorowym Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka. Już dziś włączyło się w jego realizację wiele znaczących dla regionu instytucji wspierania biznesu, wśród których są: Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, ARLEG S.A. Agencja Rozwoju Regionalnego, Business Centre Club – Loża Dolnośląska, Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej, Dolnośląska Zielona Dolina, Dolnośląski Fundusz Gospodarczy, Dolnośląski Fundusz Rozwoju, Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego, Wrocławskie Centrum Transferu Technologii.

Więcej informacji o projekcie można znaleźć na www.sektorinnowacji.pl.