„Biznes. Głównie kojarzy się z mężczyznami. To oni zakładają firmy, to oni prowadzą interesy, zarabiają poważne pieniądze, rządzą światem.

A co z kobietami? Kobiety też zakładają firmy, prowadzą interesy, zarabiają poważne pieniądze, ale biznesowym światem nie rządzą.

Postanowiliśmy coś z tym zrobić i tu, w naszym regionie, pokazać siłę kobiet, które postawiły w życiu na siebie, uwierzyły we własne możliwości i konsekwentnie realizują plan. Mają firmy, fundacje, działają w lokalnych społecznościach. Są zaradne, aktywne, energiczne i kreatywne. Mają siłę, która inspiruje innych.

Pokażcie się dziewczyny!”

Na powyższy apel, jaki wystosowaliśmy w mediach społecznościowych 8 marca 2019 roku, odpowiedziało ponad trzydzieści przedsiębiorczych kobiet z regionu.

By zdecydować, którą zaprosimy do sesji, musieliśmy zorganizować dogrywkę. Zadaliśmy Paniom pytania. Na podstawie udzielonych odpowiedzi, analizy profilu działalności, poczucia humoru, energii, wybraliśmy dwadzieścia niezwykłych osobowości. Poznajcie nasze BOSS/KI!

Aktywne, inspirujące, konsekwentne, ale przede wszystkim odważne.

Pewnego dnia postanowiły dłużej nie czekać, nie odkładać decyzji na potem, wyjść ze swojej strefy komfortu i działać.

Ze strachem na ramieniu, niepewnością w pierwszych krokach, ale konsekwentnie i do przodu.

Teraz robią to, co kochają. Spełniają się, a pasja pozwala im jeszcze zarobić na życie. Czasem są zmęczone, bo po pracy, która nie trwa osiem godzin, muszą jeszcze ogarnąć dom, dzieci, psa, pójść na wywiadówkę, zrobić zakupy, umyć okna, bo „już kompletnie nic przez nie nie widać”.

Ale zapytane, czy cofnęłyby czas, odpowiadają – „W życiu!”.

Sesja to początek. W planach mamy otwarcie wystawy i powołanie „Akademii Przedsiębiorczości

Na obcasach”. W ramach tego projektu chcemy realizować szkolenia dla kobiet z regionu, dla mam

Powracających na rynek pracy, dla Pań, które boją się stanąć na własne nogi, a pomysł na biznes

Dojrzewa w ich głowach od dłuższego czasu.

Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. jako instytucja otoczenia biznesu, ma narzędzia,

Kadrę, pomysły i finansowanie. Pięciu Paniom z naszej finałowej dwudziestki pomogliśmy uzyskać

Dotację lub pożyczkę na rozwój firmy, szkolenia, rozwój. Możemy pomóc też i Tobie.

A jak zostać BOSS/KĄ?

Zdecydować!

Wystarczy być sobą i żyć z pasją, cieszyć się z każdej miłej drobnostki, z każdego wschodu i zachodu słońca. Z każdej kropli deszczu i płatka śniegu. Z każdego, nawet niewielkiego sukcesu.

Znaleźć pomysł na siebie, nie bać się działać i odważnie iść po swoje!

Kochać to, co się robi i mimo przeszkód podążać za marzeniami.

Nie należy się bać. Dobrze jeśli jest wsparcie innej BOSS/KIEJ, aby usłyszeć, że to nie jest takie trudne, jakby się mogło wydawać 🙂 .

Uwierzyć w siebie i porzucić stereotypy. Nic się nie stanie, jak raz na obiad pójdziecie z rodziną do restauracji, albo zjecie kanapki. Twój partner też może wstawić pranie, nic mu się nie stanie, a zatrudnienie niani czy gosposi na kilka godzin w tygodniu, to nie powód do wstydu.

Nie można osiadać na laurach i zamknąć się w przeświadczeniu, że zrobiłaś już wszystko, co mogłaś. Swój biznes to ciągłe wyzwanie… Pamiętaj też o rodzinie, praca nie może odbywać się kosztem bliskich. To jest chyba najtrudniejsza rzecz w byciu BOSS/KĄ.

Przekraczać granice. Wychodzić poza swoją strefę komfortu. Raz w tygodniu zrobić coś, czego się boicie. Zacznijcie od zwrócenia uwagi koleżance w pracy, żeby zaczęła myć po sobie kubek. Oświadczenia mężowi, że w czwartki od 16.00 siedzi z dziećmi, bo Wy wychodzicie na jogę. Złóżcie te cholerne wypowiedzenie, bo do końca życia będziecie nieszczęśliwe. Bądźcie odważne! Wszystko, czego pragniemy, jest po drugiej stronie strachu.