Jedni wolą wypoczynek na łonie natury z brakiem zasięgu. Drudzy urlop chcą spędzić w pełni komfortu z dostępem wszystkich możliwych atrakcji. Jeszcze inny doznawać skoków adrenaliny i maksymalnie aktywnie spędzić dni wolne od pracy.

Jedno jest pewne. We wszystkich grupach Klientów wzrasta świadomość, a tym samym i wymagania. To rodzi coraz większą konkurencję między obiektami noclegowymi i restauracjami. Jeśli za tym idzie jakość świadczonych usług –  doskonale. Gorzej, gdy stoimy w miejscu w przeświadczeniu, że i tak ten klient do nas trafi. By otworzyć się na zmiany, umieć sprzedawać wartościowe oferty, pozyskiwać klientów i wyprzedzać konkurencję, Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. zorganizowała Forum-Turystyka Karkonoszy, Gór Izerskich i Łużyc, które 11 października 2019 roku odbyło się w Pałacu Wojanów.

  • wykłady,
  • panele dyskusyjne,
  • 5 intensywnych godzin spotkań z ekspertami branży turystycznej z obu stron granicy,
  • na sali ponad 100 osób przedstawicieli branży zarabiającej na turystyce oraz wspierającej jej rozwój.

Wnioski?

Aby nasz region nie przyciągał turystów jednorazowo musimy nadążać za zmieniającymi się trendami. Bo długość pobytów wyraźnie się skraca, za to jest częstsza. Cena już nie jest tak istotna jak jakość oferowanych usług. Emocje i doświadczenia zaczynają być ważniejsze od mocy atrakcji. Istotniejsza staje się oryginalność ofert, poszanowanie natury i powrót do korzeni.

Mamy nadzieję, że zdobyte informacje pomogą Państwu w pozyskiwaniu nowych klientów, zarządzaniu zespołem i podjęciu współpracy między sobą. Dziękujemy za tak liczną frekwencję. Państwa zainteresowanie po raz kolejny udowadnia nam, że nasza praca ma sens.

Katarzyna Harbul-Bała