SEKTOR INNOWACJI to projekt wspierający rozwój innowacji. Jest rozwijany we Wrocławiu, na Dolnym Śląsku, dlatego nie mogło w ramach niego zabraknąć opowieści o sukcesach lokalnych przedsiębiorców i naukowców, którzy rozwijają innowacje, znane nie tylko w kraju, ale i często na całym świecie. Będzie można je przeczytać w specjalnej sekcji na portalu sektorinnowacji.pl.

Jak to działa?

Publikacja i opracowanie case study są bezpłatne. Zajmujemy się jego stworzeniem na podstawie wywiadu z twórcą innowacji lub przedstawicielem firmy/organizacji, która ją stworzyła. Będzie ono promowane na wiele sposobów – na stronach internetowych WPT i partnerów projektu, w mediach czy też na portalach społecznościowych. Planujemy również zorganizowanie cyklu spotkań online pod hasłem „Wrocławskie innowacje”.

Zaprezentowanie swojej działalności wśród wrocławskich innowatorów to świetny sposób na to, by opowiedzieć o działalności firmy wśród potencjalnych pracowników, partnerów biznesowych, inwestorów, ale też lokalnej społeczności.  Zapraszamy do współpracy! Aby ją rozpocząć, wystarczy napisać na adres sektorinnowacji@technologpark.pl

Dołącz do społeczności tworzącej wrocławskie innowacje!

Czym jest Sektor Innowacji?

SEKTOR INNOWACJI to przestrzeń, dedykowana innowacjom, wymianie kontaktów, przepływowi know-how oraz rozwojowi współpracy między biznesem a środowiskiem naukowym. W ramach projektu działa portal www.sektorinnowacji.pl, na którym dostępne są praktyczne narzędzia dla innowatorów takie jak: Giełda Innowacji, Weryfikator Innowatora czy Baza wiedzy Innowatora.

Projekt powstał z inicjatywy Wrocławskiego Parku Technologicznego, pod patronatem honorowym Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka. Już dziś włączyło się w jego realizację wiele znaczących dla regionu instytucji wspierania biznesu, wśród których są: Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, ARLEG S.A. Agencja Rozwoju Regionalnego, Business Centre Club – Loża Dolnośląska, Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej, Dolnośląska Zielona Dolina, Dolnośląski Fundusz Gospodarczy, Dolnośląski Fundusz Rozwoju, Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego, Wrocławskie Centrum Transferu Technologii.

Więcej informacji o projekcie można znaleźć na www.sektorinnowacji.pl.