Sektor Innowacji

Nazwa programu

Sektor Innowacji

Beneficjent wiodący

Wrocławski Park Technologiczny

Partnerzy projektu

Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, ARLEG S.A. Agencja Rozwoju Regionalnego, Business Centre Club -Loża Dolnośląska, Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej, Dolnośląska Zielona Dolina, Dolnośląski Fundusz Gospodarczy, Dolnośląski Fundusz Rozwoju, Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego, Wrocławskie Centrum Transferu Technologii.

CELE PROJEKTU

Sektor Innowacji to praktyczne narzędzia oraz przestrzeń wymiany know-how dla biznesu i nauki, które nie tylko mają ze sobą dużo wspólnego, ale też mogą wzajemnie napędzać swój rozwój. Ich współpraca to sposób na projektowanie przyszłości.

OPIS PROJEKTU

SEKTOR INNOWACJI to projekt, w ramach którego Wrocławski Park Technologiczny stworzył narzędzia dedykowane dla biznesu i środowiska akademickiego, które związane jest z innowacjami.

Tu znajdziesz innowacje

Na portalu sektorinnowacji.pl działa Giełda Innowacji -baza umożliwiająca bezpłatne dodawanie i wyszukiwanie innowacyjnych usług, produktów i technologii tworzonych przez innowatorów, firmy i instytucje z różnych branż. To miejsce dla każdego, kto rozwija innowacje niezależnie od tego, czy robi to we własnym zakresie, na uczelni wyższej czy w ramach międzynarodowej organizacji!

Sprawdź, jak rozwijać innowacje

W ramach projektu, na portalu sektorinnowacji.pl działa WERYFIKATOR INNOWACJI -bezpłatne narzędzie, w ramach którego eksperci z WPT i instytucji partnerskich projektu, będą udzielać porad zainteresowanym innowatorom, przedsiębiorcom czy naukowcom, dotyczących tego, jak rozwijać ich pomysł np. jakie kroki podjąć, by pomysł na innowację zmienić w biznesplan. Na portalu działa, i będzie stale rozbudowywana, BAZA WIEDZY INNOWATORA, w ramach której można znaleźć eksperckie informacje dotyczące kwestii ważnych dla przedsiębiorców, ale też zbiór informacji o instytucjach otoczenia biznesu, z którymi mogą współpracować. To jednak nie wszytko! Projekt będzie pokazywać, jak ogromny potencjał ma współpraca uczelni wyższych i biznesu, dlatego na portalu sektorinnowacji.pl znajduje się specjalnie poświęcona im sekcja. Działalność uczelni jest tam zaprezentowana z perspektywy partnera dla biznesu i innowatorów. Są wśród nich Uniwersytet Wrocławski, Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu i Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu.

Dumni z lokalnych innowacji!

SEKTOR INNOWACJI to projekt rozwijany we Wrocławiu, dlatego nie mogło zabraknąć opowieści o sukcesach dolnośląskich przedsiębiorców i naukowców, którzy rozwijają innowacje, znane nie tylko w kraju, ale i na całym świecie. W formie case study będzie można je przeczytać na portalu sektorinnowacji.pl.

Projekt powstał z inicjatywy Wrocławskiego Parku Technologicznego, pod patronatem honorowym Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka. Już dziś włączyło się w jego realizację wiele znaczących dla regionu instytucji wspierania biznesu, wśród których są: Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, ARLEG S.A. Agencja Rozwoju Regionalnego, Business Centre Club -Loża Dolnośląska, Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej, Dolnośląska Zielona Dolina, Dolnośląski Fundusz Gospodarczy, Dolnośląski Fundusz Rozwoju, Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego, Wrocławskie Centrum Transferu Technologii.

Premiera projektu odbyła się w trakcie konferencji „Wrocław jest przedsiębiorczy”, 30 marca 2022 roku. Towarzyszył jej panel dyskusyjny „Jak łączyć biznes i naukę”, w trakcie którego reprezentanci wrocławskich uczelni, przedsiębiorstw z sektora MŚP i startupów, rozmawiali o tym, jaki potencjał niesie ze sobą współpraca biznesu i nauki. Ich dyskusję można obejrzeć pod tym linkiem: https://youtu.be/vmLD7GcUq18.Więcej informacji o projekcie można znaleźć na www.sektorinnowacji.pl

AKTUALNOŚCI

PLIKI DO POBRANIA

Kontakt

Koordynator projektu | +48 75 75 27 502

biuro@karr.pl