Projekt „Wystawy produktów regionalnych na polsko-czeskim pograniczu”
jest dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Funduszu Małych Projektów Interreg Czechy – Polska 2021-2027 za pośrednictwem Euroregionu Nisa.
Nazwa programu
Okres realizacji
Beneficjent wiodący
Partnerzy projektu
Wartość projektu
CEL PROJEKTU
Celem projektu jest popularyzacja wydarzeń transgranicznych i aktywizacja społeczności, pogłębienie współpracy w dziedzinie kultury i promowanie produktów regionalnych w regionie, przekazanie wiedzy mieszkańcom Euroregionu Nysa o transgranicznych wydarzeniach i zrozumienie wspólnej tradycji oraz historii.
OPIS PROJEKTU
W projekcie zaplanowano organizację dwóch transgranicznych wystaw produktów regionalnych które, będą służyły integracji mieszkańców oraz lokalnym producentom, stwarzając przy tym doskonałą okazję do nawiązania kontaktów. Na transgranicznych wystawach będą prezentowane polsko-czeskie smaki, rękodzieło i rzemiosło.
DLA KOGO?
- regionalni producenci, rzemieślnicy, rękodzielnicy.
- mieszkańcy polsko-czeskiego pogranicza, działające na nim podmioty gospodarcze, samorząd terytorialny i gospodarczy, organizacje pozarządowe oraz turyści odwiedzający te regiony.
PLANOWANE DZIAŁANIA W PROJEKCIE
22. Wystawa Produktów Regionalnych
„Wyprodukowano pod Śnieżką”
31.08.2024 r. Plac przy Galerii Sudeckiej, Aleja Jana Pawła II 51, Jelenia Góra , godz. 12:00 – 20:00
DLA ODWIEDZAJĄCYCH WYSTAWĘ
Podczas jednodniowej, plenerowej 22. Wystawy Produktów Regionalnych „Wyprodukowano pod Śnieżką” odbędzie się:
- Prezentacja i sprzedaż rzemiosła transgranicznego regionu i rękodzieło (np. produkty: szklarskie, biżuteryjne, odzieżowe, dziewiarskie, kosmetyki naturalne, ceramika, tekstylia, wyroby z drewna i inne wyroby rękodzielnicze.
- Prezentacja i sprzedaż regionalnych produktów spożywczych (np. sery, wędliny, przetwory, nalewki, zioła, miody, i inne..) (Dzięki prezentacjom odwiedzający zapoznają się z tradycyjnymi rzemiosłem pogranicza, które dziś już przestały istnieć albo które istnieją w bardzo ograniczonym stopniu i nie są łatwe do zobaczenia.)
- Pokazy tradycyjnego rzemiosła.
- Warsztaty rękodzielnicze (kosmetyczne – Mgiełka Zapachowa, Regionalna pamiątka – Karkonoski amulet).
- Animacje dla dzieci.
- Pokazy kulinarne z Polski i Czech.
- Wspólne gotowanie na patelni oraz brytfannie plenerowej wraz z degustacją.
- Podczas 22. Wystawy Produktów Regionalnych „Wyprodukowano pod Śnieżką” dla wystawców, którzy się zgłoszą, zostanie przeprowadzony konkurs na „Karkonoski Produkt Spożywczy” i „Najciekawszy Produkt Regionalny”, jego zwieńczeniem jest przyznanie statuetek „Jelonka Karkonoskiego”.
DLA WYSTAWCÓW
Do udziału w tym wydarzeniu zapraszamy w szczególności regionalnych producentów: wędlin, sera, pieczywa, przetworów warzywnych, owocowych, produktów zielarskich, miodów, browarów i innych produktów spożywczych, a także rękodzielników i rzemieślników, producentów tradycyjnych oraz oryginalnych produktów.
Podczas wystawy dla zgłoszonych wystawców zostanie przeprowadzony konkurs na „Karkonoski Produkt Spożywczy” i „Najciekawszy Produkt Regionalny”, którego zwieńczeniem jest przyznanie statuetek „Jelonków Karkonoskich”.
Zachęcamy do zdobywania znanej w regionie marki, jaką jest przyznanie statuetki „Jelonka Karkonoskiego”.
Organizator zapewnia:
- Bezpłatną powierzchnię handlowo-wystawową – bez zabudowy, z możliwością sprzedaży promocyjnej i degustacyjnej,
- promocję imprezy w regionalnych mediach.
W gestii wystawcy pozostaje: aranżacja stoiska, estetyczna i wpisująca się w charakter wystawy, wyposażenie oraz obsługa stoiska wystawienniczego w wyznaczonych godzinach od 12:00 do 19:00, przestrzeganie regulaminu wystawcy.
Kontakt
Biuro KARR | +48 75 75 27 500