27.08.2023, w godz. 12:00 – 19:00, Plac przy Galerii Sudeckiej, Aleja Jana Pawła II 51, Jelenia Góra

DLA ODWIEDZAJĄCYCH WYSTAWĘ

Podczas jednodniowej, plenerowej 21. Wystawy Produktów Regionalnych „Wyprodukowano pod Śnieżką” odbędzie się:

  • Prezentacja i sprzedaż rzemiosła transgranicznego regionu i rękodzieła (np. produkty: szklarskie, biżuteryjne, odzieżowe, dziewiarskie, kosmetyki naturalne, ceramika, tekstylia, wyroby z drewna i inne wyroby rękodzielnicze,
  • Prezentacja i sprzedaż regionalnych spożywczych produkty (sery, wędliny, przetwory, nalewki, zioła, miody, i inne…) Dzięki prezentacjom odwiedzający zapoznają się z tradycyjnymi rzemiosłami pogranicza, które dziś już przestały istnieć albo które istnieją w bardzo ograniczonym stopniu i nie są łatwe do zobaczenia.
  • Pokazy tradycyjnego rzemiosła.
  • Warsztaty rękodzielnicze.
  • Animacje dla dzieci.
  • Występy regionalnych zespołów muzycznych z Polski i z Czech.
  • Amatorskie pokazy artystyczne (taneczne, wokalne i inne…)
  • Podczas 21. Wystawy dla wystawców, którzy się zgłoszą, zostanie przeprowadzony konkurs na „Karkonoski Produkt Spożywczy” i „Najciekawszy produkt Regionalny”, jego zwieńczeniem jest przyznanie statuetek „Jelonka Karkonoskiego”.

DLA WYSTAWCÓW

Do udziału w tym wydarzeniu zapraszamy w szczególności regionalnych producentów: wędlin, sera, pieczywa, przetworów warzywnych, owocowych, produktów zielarskich, miodów, browarów i innych produktów spożywczych, a także rękodzielników i rzemieślników, producentów tradycyjnych oraz oryginalnych produktów.

Zapraszamy wszystkich, którzy pracą swoich rąk tworzą arcydzieła smaku i sztuki, by wzięli udział w 21. Wystawie Produktów Regionalnych „Wyprodukowano pod Śnieżką”.

Wystawców zachęcamy do udziału w konkursie w dwóch kategoriach na: „Karkonoski Produkt Spożywczy” oraz „Najciekawszy Produkt Regionalny”  nagrodą jest zdobycie statuetki „Jelonka Karkonoskiego”.

Patronat honorowy nad wystawą objął Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski oraz Hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Organizator zapewnia:

  • bezpłatną powierzchnię handlowo-wystawową – bez zabudowy, z możliwością sprzedaży promocyjnej i degustacji,
  • promocję imprezy w regionalnych mediach.

W gestii wystawcy pozostaje: aranżacja stoiska, estetyczna i wpisująca się w charakter wystawy, wyposażenie oraz obsługa stoiska wystawienniczego w wyznaczonych godzinach.

Zapisy wystawców odbywają się poprzez formularz zgłoszeniowy, który znajduje się na stronie forumsystem.eu.

Szczegółowe informacje o wystawie znajdują się na tutaj.