TYTUŁ PROJEKTU

„Nowe kompetencje, nowe perspektywy – kształcenie osób dorosłych w subregionie jeleniogórskim”

NAZWA PROGRAMU

Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021 – 2027, Działanie 8.2 Uczenie się przez całe życie, Typ 8.2 A Kształcenie osób dorosłych z wykorzystaniem BUR

OKRES REALIZACJI

01.03.2024 – 31.12.2026

DLA KOGO?

Uczestnikiem projektu może być osoba dorosła, która ukończyła 18 r.ż., która chce z własnej inicjatywy podnieść swoje kwalifikacje/kompetencje lub przekwalifikować się ze szczególnym uwzględnieniem obszarów zielonych i cyfrowej transformacji, w tym osoba będąca w trudnej sytuacji, tj. osoba bezrobotna, bierna zawodowo lub żyjąca w ubóstwie (zgodnie z ustawą o pomocy społecznej z dnia12 marca 2004r.).

FORMA WSPARCIA

Nowe_kompetencje_
Aktywizacja_Dolnoslaskiego_Rynku_Pracy–IV_edycja

TYTUŁ PROJEKTU

„Aktywizacja Dolnośląskiego Rynku Pracy – IV edycja”

NAZWA PROGRAMU

Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021 – 2027, Działanie 7.4 Adaptacja do zmian na rynku pracy, Typ projektów 7.4 B Projekty w zakresie outplacementu.

OKRES REALIZACJI

01.03.2024 – 31.12.2026 

DLA KOGO?

Dla osób przewidzianych do zwolnienia, zagrożonych zwolnieniem oraz zwolnionych z przyczyn dotyczących zakładu pracy.

FORMA WSPARCIA

TYTUŁ PROJEKTU

DOTACJE NA USŁUGI ROZWOJOWE DLA DOLNOŚLĄSKICH FIRM

NAZWA PROGRAMU

Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021–2027 (FEDS 2021–2027)

OKRES REALIZACJI

01.01.2024 – 31.12.2028

DLA KOGO?

Projekt jest skierowany do przedsiębiorców oraz ich pracowników z obszaru województwa dolnośląskiego. W projekcie planowane jest objęcie usługami rozwojowymi: 13801 osób pracujących (w tym 8281 kobiet) w 2896 mikro-, małych i średnich przedsiębiorstwach; i min. 485 osób pracujących (w tym 291 kobiet) w 102 dużych przedsiębiorstwach.

FORMA WSPARCIA

  • Doradztwo w zakresie określenia potrzeb rozwojowych przedsiębiorstwa, poradnictwo w wyborze usług oraz wsparcie w zakresie korzystania z Bazy Usług Rozwojowych, uzupełniania dokumentów projektowych i obowiązków przedsiębiorcy, w tym pomoc w weryfikacji kwalifikowalności przedsiębiorstwa i możliwości udzielenia wsparcia finansowego.
  • Dofinansowanie usług rozwojowych dla przedsiębiorcy/przedsiębiorstwa i jego pracowników – od 50% do 70% wartości danej usługi rozwojowej.

TYTUŁ PROJEKTU

Zielona Przyszłość Pogranicza

Grüne Zukunft des Grenzraumes

NAZWA PROGRAMU

Program Współpracy Interreg Polska – Saksonia 2021-2027

OKRES REALIZACJI

01.01.2024-31.12.2026

DLA KOGO?

Grupą docelową projektu są organy władzy lokalnej, instytucje publiczne, państwowe i miejskie/ gminne, instytucje otoczenia biznesu i badawczo-rozwojowe działające na polsko-saksońskim pograniczu, oraz MŚP i studenci.

Die Zielgruppe des Projektes sind lokale Behörden, öffentliche, staatliche und kommunale Einrichtungen, geschäftsbegleitende Institutionen, Forschungs- und Entwicklungseinrichtungen, die im polnisch-sächsischen Grenzgebiet tätig sind, sowie KMU und Studenten.

FORMA WSPARCIA

Wydarzenia informacyjno-kooperacyjne

TYTUŁ PROJEKTU

„Seniorzy- ambasadorzy na rzecz zrównoważonego rozwoju regionu”

NAZWA PROGRAMU

Program Interreg Polska-Saksonia 2021-2027

OKRES REALIZACJI

01.11.2023r.- 31.10.2026r.

DLA KOGO?

  • Seniorzy i seniorki z Saksonii i Polski, którzy są zainteresowani zrównoważonym i kulturowym rozwojem polsko-niemieckiego obszaru powiązań.
  • Instytucje, organizacje i przedsiębiorstwa z obszaru kultury, zdrowia, ochrony środowiska i przyrody, rzemiosła, które wspólnie z seniorami/ seniorkami wnoszą wkład w zrównoważony rozwój regionu.

 

FORMA WSPARCIA

Blizej_tradycji_Blizej_siebie

TYTUŁ PROJEKTU

„Bliżej tradycji, bliżej siebie”

NAZWA PROGRAMU

Program INTERREG V-A Republika Czeska – Polska 2014-2020

OKRES REALIZACJI

01.05.2022 – 31.10.2023

DLA KOGO?

Ze względu na charakter działania grupa docelowa jest bardzo szeroka. Stanowią ją turyści odwiedzający region, rodziny z dziećmi, seniorzy, szkoły, mieszkańcy regionu, podmioty działające w branży turystycznej, w gastronomii, osoby zajmujące się produkcją tradycyjnej, regionalnej żywności oraz producenci i rzemieślnicy, aktywni turyści szukający ciekawych, nowych atrakcji z możliwością uczestniczenia w warsztatach rękodzielniczych, ale również wycieczki szkolne szukające inspiracji związanych z poznawaniem tradycji i życia mieszkańców regionu. Odbiorcy projektu, którzy u tradycyjnych rzemieślników będą mieli możliwość zobaczyć i spróbować procesu produkcji rzemieślniczej, skosztować, i zakupić regionalne wyroby.

FORMA WSPARCIA

Organizacja: Polsko-Czeskich Festiwali Smaków, Wystaw Produktów regionalnych, spotkań i wycieczek dla pracowników z sektora turystyki,  stworzenie oraz prezentacja i promocja atrakcji turystyczno- kulinarno- rękodzielniczych z „Dziennik odkrywcy pogranicza”

TYTUŁ PROJEKTU

SEKTOR INNOWACJI

NAZWA PROGRAMU

Sektor Innowacji

OKRES REALIZACJI

od 2022

DLA KOGO?

Innowatorzy –przedsiębiorcy, naukowcy, studenci.

FORMA WSPARCIA

Giełda innowacji, Weryfikator innowacji, Baza wiedzy innowator