28 sierpnia 2021  w godz. 11:00 -18:00 Plac przy ul. A. Wiłkomirskiego w Jeleniej Górze/Zabobrze.

Cezary Przybylski Marszałek Województwa Dolnośląskiego oraz Hubert Papaj Prezes Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. zapraszają wszystkich, którzy cenią zdrowie,  tradycję i oryginalność na 19. Wystawę Produktów Regionalnych w Jeleniej Górze.

Zapraszamy również producentów z Polski i Republiki Czeskiej produkujących regionalne produkty spożywcze oraz oryginalne rękodzieło do prezentacji swoich wyrobów.

Podczas plenerowej 19.Wystawy Produktów Regionalnych „Wyprodukowano pod Śnieżką” zaprezentowane zostanie rzemiosło  i rękodzieło transgranicznego regionu (m.in. wyroby szklarskie, biżuteria, odzież, ceramika, tekstylia, oryginalne, ręcznie robione pamiątki, art. kosmetyczne, świece zapachowe, wyroby z drewna, spożywcze produkty regionalne, nalewki ziołowe, oleje roślinne, sery, mięsa, miody, przetwory i inne wyroby rękodzielnicze). Podczas prezentacji i warsztatów  odwiedzający będą mogli zapoznać się z tradycyjnym rzemiosłem, które dziś już przestało istnieć albo które istnieje w bardzo ograniczonym stopniu. Podczas wystawy odbędą się pokazy rzemiosła, a także warsztaty rękodzielnicze dla dzieci i dorosłych (m.in. eko-kosmetyki, rękodzieło z wikliny, pamiątka regionalna, biżuteryjne), występy regionalnych zespołów muzycznych z Polski i z Czech oraz amatorskie pokazy artystyczne (pokaz tańca, gry na bębnach, animacje taneczne i bębniarskie). Zaplanowano również animacje, warsztaty, gry i zabawy dla najmłodszych.  W trakcie 19. Wystawy, zostanie przeprowadzony konkurs na „Karkonoski Produkt Spożywczy” i „Najciekawszy produkt Regionalny”, jego zwieńczeniem jest przyznanie statuetek znanej marki „Jelonka Karkonoskiego”.

Szczegółowe informacje o wystawie i konkursach znajdują się na https://karr.pl/rzemioslo/