PODSUMOWANIE

21.06.2021 (9:00-12:00) – ONLINE (Zoom)

Już ponad rok pandemia wpływa na sytuację szkół oraz pracę nauczycieli i doradców zawodowych po obu stronach granicy, stawiając przed nimi wiele wyzwań. Przekazywanie wiedzy wymaga wielu umiejętności, trzeba podążać za uczniem, mówić tym samym językiem. Dzisiaj ta rzeczywistość ma wymiar cyfrowy.

Jak pozytywnie angażować ucznia do nauki w ramach edukacji zdalnej?

Jakich narzędzi użyć, aby zachęcić uczniów do aktywnego uczestnictwa w lekcjach?

Celem warsztatu jest poznanie dobrych praktyk i metod pracy online w zdalnym nauczaniu. Warsztat będzie okazją do spotkania ze specjalistami z zakresu pedagogiki, narzędzi IT oraz interaktywnych metod orientacji zawodowej. Umożliwi także transgraniczną wymianę doświadczeń.

 

Zgłoszenia uczestnictwa do 18.06.2021

PROGRAM:

9:00 – 9:15        Powitanie

9:15 – 10:15       Angażowanie uczniów w czasie nauki zdalnej prof. UAM dr hab. Jacek Pyżalski

​10:15-10:30      Przerwa

10:30-11:30      Szkoła w Chmurze- aplikacje i narzędzia wspierające pracę nauczyciela Joanna Alberska i Maciej Tyran, Szkoła w Chmurze

11:30-11:50       Kompleksowe doradztwo zawodowe z Mapą Karier – Klaudia Stano

do 12:00           Zakończenie

UDZIAŁ W WEBINARZE JEST BEZPŁATNY

Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Webinar tłumaczony jest symultanicznie na język niemiecki.

 

Do pobrania:

Instrukcja zoom

Ulotka

Klauzula informacyjna

Kontakt:

  • dla uczestników z Polski:

Marta Lipnicka (Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego)

marta.lipnicka@karr.pl   /  tel.  +48 75 75 27 502

  • dla uczestników z Niemiec:

Magdalena Guła (Bau Bildung Sachsen ÜAZ Bautzen):

m.gula@bau-bildung.de

 

PRELEGENCI

  • UAM dr hab. Jacek Pyżalski – Profesor na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Specjalizuje się w zagadnieniach badawczych z zakresu kompetencji cyfrowych, agresji elektronicznej, nowych mediów, komunikacji w szkole, promocji zdrowia, i cyberprzemocy wśród młodzieży. Więcej informacji: www.jacekpyzalski.pl (strona w języku polskim).
  • Szkoła w Chmurze – aplikacje i narzędzia wspierające pracę nauczyciela. Praktyczny przegląd aplikacji, które w szybki sposób umożliwiają:

  • tworzenie filmów i podcastów dla uczniów oraz udostępnianie ich wybranym klasom lub całej szkole
  • tworzenie ebooków z wydarzeń szkoły, z realizowanych projektów lub na lekcję
  • doskonalenie umiejętności w zakresie języków obcych
  • wsparcie w nauczaniu przedmiotów zawodowych
  • planowanie, organizowanie i realizację programów zajęć lekcyjnych lub projektów

https://szkolawchmurze.pl/

 

  • Mapa Karier  to darmowa platforma internetowa prezentująca w nowatorski sposób informacje o ponad 600 zawodach. To także biblioteka bezpłatnych materiałów edukacyjnych – pomysłów i gier na zajęcia doradcze oraz godzinę wychowawczą i lekcje przedmiotowe.Miasto Zawodów przyciąga zwłaszcza młodsze dzieci atrakcyjną grafiką podobną do gry i pozwala im odkrywać nieznane zawody i ich powiązania, natomiast tryb Ścieżek Kariery już na pierwszych stronach prezentuje konkretne, twarde dane, których młodzież potrzebuje do podjęcia decyzji odnośnie swojej dalszej drogi – np. na czym powinni się skupić, jeśli zamierzają w przyszłości wykonywać taki a nie inny zawód.Mapa Karier to także sekcja „Blog” i „Pomysły na lekcje”, w której publikowane są scenariusze lekcji i pomysły na wykorzystanie narzędzia w codziennej pracy doradców zawodowych i nauczycieli. Wszystkie scenariusze i gry dostępne są bezpłatnie w plikach PDF.https://mapakarier.org

Webinar realizowany jest w ramach projektu „Nowe kompetencje orientacji zawodowej PL-SAX”. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska-Saksonia 2014-2020.